Консультації БЕЗКОШТОВНО! Viber/Telegram
Важливо:

Утеплення та гідроізоляція - приклади застосування

«
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
»

Як вибрати спосіб гідроізоляції фундаменту?

podval   Гідроізоляція підземних споруд - завдання, що вимагає серйозного підходу. Поверхні, які схильні до частого контакту з водою, наприклад, стіни фундаменту, підвалу, каналу, залізобетонних резервуарів тощо, необхідна гідроізоляція, здатна зберігати свої властивості тривалий термін.
Існує кілька способів проведення гідроізоляційних робіт.
  Ін'єкційна гідроізоляція - це матеріали на мінеральній, поліуретановій, епоксидній та інших засадах. За допомогою тиску, через спеціально підготовлені отвори, матеріал проникає в структуру бетонної, цегляної або іншої стіни, застигаючи в порах і капілярах, тріщинах і створює горизонтальне відсічення, не даючи волозі підніматися вище. Такий спосіб гідроізоляції застосовується в основному, коли неможливо звільнити фундамент від ґрунту і провести напилювану гідроізоляцію. Цей спосіб дорого коштує і вимагає наявності не тільки спеціалізованого обладнання, а й навичок виконавців робіт.
   Проникаюча гідроізоляція - Проникаючі матеріали виготовляються з цементу з добавками хімічно активних речовин і спеціально подрібненого піску. Застосовується в основному для внутрішньої гідроізоляції фундаментів і підвалів, а також при ремонті бетонних споруд. У процесі експлуатації, при контакті з водою, хімічна реакція триває, і процес герметизації триває - відбувається самозалічування бетону. Виходить подвійний гідроізоляційний ефект: гідроізоляція зовнішнього шару і кристалізація порів всередині бетону. Цей матеріал можна використовувати і при реконструкції, і при новому будівництві, якщо доступ до зовнішніх поверхонь обмежений, і єдиний спосіб влаштування гідроізоляції - це роботи зсередини приміщення. Цей спосіб більше підходить для свіжого бетону. При ремонті старого бетону, необхідно механічним способом очистити поверхню від штукатурки і знежирити, щоб відкрити доступ до капілярної системи поверхні. Так само не герметизує тріщини і порожнечі в тілі бетону.
   Обмазувальна гідроізоляція - це одношарове або багатошарове покриття товщиною від міліметра до декількох сантиметрів. Застосовується обмащувальна гідроізоляція для зовнішньої захисту будинку від ґрунтових вод, і внутрішнього захисту від капілярної вологи. До обмазувальної гідроізоляції відносяться матеріали на цементній основі, але найбільш популярні матеріали на основі бітумів. Гідроізоляція з використанням бітумних і бітумно-полімерних мастик, відноситься до обмазувальної гідроізоляції.
У результаті обробки бетонної або металевої поверхні подібним чином, утворюється плівка, що дозволяє ефективно затримувати вологу, не допускаючи руйнування основного матеріалу. Переваги даного типу гідроізоляції фундаментів – це високий ступінь захисту всієї поверхні бетонної плити або металевої палі, що вимагає спеціальної підготовки робітників, які проводять роботи. Це найдоступніший метод гідроізоляції, як за ціною, так і по простоті пристрою обмазувальної гідроізоляції. Вибір мастики на основі бітумних матеріалів.
Вибір бітумного матеріалу для проведення обмазувальної гідроізоляції залежить від багатьох факторів:
1. Температура навколишнього середовища при проведенні робіт
2. На внутрішніх або зовнішніх поверхнях проводитиметься гідроізоляція
3. Яка площа оброблюваної поверхні і терміни проведення робіт
4. Плановані навантаження на готове гідроізоляційне покриття в процесі експлуатації
5. Бюджет на гідроізоляційні роботи Відповіді на ці прості запитання допоможуть зробити правильний вибір матеріалу. І дадуть можливість заощадити без шкоди якості обмазувальної гідроізоляції фундаменту.    Використання гарячих бітумів, мастика, найчастіше характеризується низькою ціною за квадратний метр. Це найдавніший спосіб проведення гідроізоляції, з часом змінилося лише кількість добавок, що роблять матеріал більш еластичним і проникаючим. Мінусом при виборі подібного типу матеріалу є необхідність присутності на будівельному майданчику додаткового нагрівального обладнання для переведення мастики в рідку консистенцію і більш чітких дотримань правил техніки безпеки для уникнення опіків і травм. Працювати з таким матеріалом можна при негативних температурах.
   Щоб уникнути подібних складнощів, можна вибрати мастики на органічних розчинниках. Це найпоширеніший метод проведення бітумної обмазувальної гідроізоляції. Для проведення робіт достатньо звичайної кисті або шпателя, виробнику робіт не потрібно ніяких додаткових навичок. Залежно від виду виконуваних робіт можна вибрати звичайну бітумну мастику на розчиннику або бітумну мастику з додаванням полімерів. Полімери покращують властивості матеріалу, а саме, збільшують еластичність, підвищується показник міцності зчеплення з основою, і збільшують температурний діапазон застосування матеріалу. Іншими словами, додавання полімеру в бітумну мастику дає можливість застосування матеріалу на покрівлі, але підвищує вартість самого матеріалу. Тому для проведення більшості простих робіт з улаштування обмазувальної гідроізоляції фундаментів цілком достатньо звичайної бітумної мастики. Ці мастики так само можуть застосовуватися при негативних температурах.
   У випадку, якщо вам необхідно провести роботи у внутрішніх частинах будови (фундаменти з боку підвалів, де немає достатнього доступу повітря, інші внутрішні приміщення) - проведення робіт за допомогою мастик на розчинниках можуть стати небезпечними для того, хто проводить дані роботи. Для цього існують бітумні мастики на водній основі (емульсії). Даний тип матеріалів за характеристиками нічим не відрізняються від мастик на основі розчинників, однак за рахунок водної основи, не містить розчинників, має нейтральний запах і ідеально підходить для роботи всередині приміщень. Така мастика має менший час висихання, але зменшує температурний діапазон застосування до нижньої планки не менше +5 С.
   У випадку, коли необхідно провести роботи на великих площах за короткий проміжок часу - на допомогу прийдуть бітумно-латексні емульсії для механізованого застосування (рідка гума). При різній продуктивності праці, площа оброблюваної поверхні може становити 1000 м2 за 8 годин.
Бентонітова гідроізоляція.
Бентонітові мати можуть використовуватися для наступних завдань: - необхідність захисту споруди, що знаходиться в контакті з ґрунтом, від вологості;
- Необхідність захисту ґрунтових вод фільтрації від дощових і аварійних стоків;
- Підземне будівництво, як гідроізоляційні елементи;
- Основи і фундаменти в умовах виникнення нерівномірних деформацій у результаті зволоження ґрунтів. Переваги застосування бентонітових матів:

• економія матеріалу - один шар бентонітових матів замінює гідроізоляцію з глини товщиною 1м;
• економія часу в порівнянні з облаштуванням «глиняного замка», де необхідно пошарове ущільнення глини;
• витримують необмежену кількість циклів заморожування-відтавання і гідратації-дегідратації;
• в процесі роботи матеріал має властивість самовідновлення, ліквідуючи незначні механічні пошкодження, що виникають при монтажі і зворотній засипці котлованів, а також можливі тріщини в ізольованій споруді;
• простота монтажу - укладаються в будь-який час року;
• екологічно безпечні;
• стійкі до агресивних середовищ.    

   До теперішнього часу досвід використання геосинтетичних-глинистих гідроізоляцій дозволяє констатувати, що укладання геосинтетичних-глинистих гідроізоляцій дуже простий і може виконуватися з високою якістю. Для засипки повинен використовуватися тільки дрібнозернистий матеріал, щоб запобігти розриву геосинтетичного матеріалу. У тих випадках, коли є тільки крупнозернистий матеріал, слід передбачати захист бентонітових матів з використанням нетканих геосинтетичних матеріалів. Укладання геосинтетичної-глинистої гідроізоляції може проводитися в період випадання великої кількості опадів. У цих випадках геосинтетична-глиниста гідроізоляція повинна зразу ж засипатися на кожній новій ділянці (не рідше, ніж наприкінці кожної робочої зміни). Можливе укладання при температурах до - 100 ° С, при цьому якість залишається на колишньому рівні за умови переважання сухої морозної погоди. Перед укладанням рекомендується розробити план робіт і план розкладки матів. Герметизація швів між окремими полотнами досягається за допомогою укладання їх з крайовим перекриванням. У місцях перекривання між полотнами наноситься бентонітова паста. Цей досвід дав добрі результати, шви гарантують надійну гідроізоляцію. Ширина перекриттів повинна бути не менше 0,3-0,4 метра. Для забезпечення якості застосовуваних матеріалів необхідно проводити контроль вихідних матеріалів для виробництва волокон, самих волокон або ниток, застосовуваних для виготовлення геотекстильних матеріалів, самих текстильних матеріалів та контроль якості кінцевого продукту геосинтетичних-глинистих гідроізоляційних матеріалів. Проведення робіт повинно виконуватися за проектом, з постійним контролем якості. Обмеження щодо застосування:

     -  бентонітові мати заборонено встановлювати в стоячій воді, допускається волога поверхня;
- Мінімальний привантажувач на бентонітові мати:
а) армована плита-150мм;
б) товарний шар бетону - 200мм;
в) ущільнений піщаний ґрунт-500мм;
- Як самостійна система для влаштування деформаційних швів, бентонітові мати не застосовуються.

Останнє редагуванняВівторок, 07 липня 2020 18:41

Приклади наших робіт

Ефективність ППУ

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Prev Next
Гідроізоляція несучих конструкцій з бетону

Гідроізоляція несучих конструкцій з бето…

Всім прекрасно відомо, що міцність і надійність будь-якої будови залежить від якості будівельного матеріалу. Істотним фактом при будівництві є гідроізоляція несучих конструкцій, фундаментів з бетону. Бетон, як і більшість інших...

10-09-2011 Hits:22168 Ефективність ППУ

Детальніше
Утеплення і гідроізоляція плоского даху напиленням ППУ

Утеплення і гідроізоляція плоского даху …

  Проблема тепло-та гідроізоляції плоских покрівель - одна з найактуальніших. Високоефективна теплоізоляція дозволить захистити дах від дії низьких температур і опадів, позбавить від протікань і промерзання покрівлі. Традиційні матеріали не дають...

05-01-2014 Hits:26383 Ефективність ППУ

Детальніше
Теплоізоляція сільськогосподарських споруд

Теплоізоляція сільськогосподарських спор…

Сучасна теплоізоляція Завдяки своїм властивостям напилюваний ППУ є одним з кращих утеплювачів на сьогоднішній день. Він допомагає підтримувати температуру в приміщеннях сховища, перешкоджає проникненню вологи всередину, утворенню конденсату на металевих поверхнях...

04-03-2014 Hits:2913 Ефективність ППУ

Детальніше
Утеплення ангарів та складських приміщень ППУ

Утеплення ангарів та складських приміщен…

У даній статті ми постараємося аргументовано обґрунтувати тезу, що підтверджує, що на сьогоднішній день одним з найефективніших, недорогих і швидких способів теплоізоляції великих нежитлових приміщень є утеплення пінополіуретаном. Напевно, ні для...

04-03-2014 Hits:2913 Ефективність ППУ

Детальніше
Ефективність ППУ

Ефективність ППУ

 Ефективність Пінополіуретану доведена роками застосування його по всьому світу починаючи з 50-х років минулого століття. Характеристики ППУ набагато кращі за характеристики сучасних утеплювачів, наприклад: ППУ щільністю 40 кг/м.куб краще мінвати у 2,5...

08-02-2017 Hits:23420 Ефективність ППУ

Детальніше
Порядок утеплення, - вища ефективність при менших затратах.

Порядок утеплення, - вища ефективність п…

З чого почати утеплення? В якому порядку, щоб була вища ефективність при менших затратах?  Правильне утепення повинно бути комплексним, тобто утепляти треба з усіх боків на 360 градусів, тоді будинок буде...

09-02-2017 Hits:3880 Ефективність ППУ

Детальніше
Утеплювати - значить економити.

Утеплювати - значить економити.

УТЕПЛЮВАТИ - ЗНАЧИТЬ ЕКОНОМИТИ СВОЇ КОШТИ!     Більше 60% втрат тепла в будинку відбувається через стіни, підлогу, покрівлю, тому щоб звести ці втрати до мінімуму, необхідно особливу увагу приділити теплоізоляції зовнішніх...

06-03-2018 Hits:22021 Ефективність ППУ

Детальніше
Термомодернізація сховищ ППУ

Термомодернізація сховищ ППУ

Термомодернізація овочесховищ фруктосховищ, холодильних, морозильних камер, камер шокової заморозки, ізотермічних контейнерів для транспортування охолодженої та замороженої продукції дуже важливий етап для економії ресурсів зацікавлених підприємців, як на стадії будівництва нових...

29-01-2019 Hits:2308 Ефективність ППУ

Детальніше

Калькулятор ППУ

ППУ для житла

Утеплення і звукоізоляція напиленням еластичного безшовного Пінополіуретану 2 в 1, - відмінне теплозбереження, шумопоглинання та герметичність:

ППУ для бізнес споруд

Краще рішення для утеплення гідроізоляції промислових, виробничих складських, сільськогосподарських споруд, - швидко, якісно, екологічно

ППУ для камер охолодження, зберігання, заморозки

Утеплення, термомодернізація: сховищ, холодильних, морозильних камер зберігання, охолодження чи заморозки

Banner 468 x 60 px